کومه له سازمان کردستان حزب کمونیست ایران
سخن روز

هر روز گوشه ای از فساد هیئت حاکمه جمهوری اسلامی افشا می شود

روزی نیست که گوشه ای از فساد در هیئت حاکمه جمهوری اسلامی در همه زمینه ها و بویژه در زمینه فساد مالی و خوشگذرانی ها و زندگی لوکس شخصی رو نشود. آخوندها و نظامیان حاکم علیرغم بهترین خدمات و تسهیلات پزشکی که در کشور در اختیار دارند برای ساده ترین نیازهای پزشکی و درمانی خود به  کشورهای اروپایی، امریکا و حتی ترکیه، قطر و گرجستان میروند. آخوندهای دم مرگ نود- صد ساله که مردم محروم را برای معالجه روانه امام زاده ها می کنند، خود در بهترین بیمارستان‌های خصوصی آلمان و انگلیس معالجه می شوند. فرزند خامنه ای و خانواده اش برای زایمان نوزادشان به لندن رفته و هنرمند رانت خوار همیشه درصحنه صدا و سیما برای تولد کودکش به کانادا. دختر قالیباف که فساد نجومی پدر پاسدار و قاتل دانشجویان دانشگاه تهران و رئیس مجلس اسلامی برای خرید وسایل و سرویس خواب و بهداشت کودک بدنیا نیامده به ترکیه می‌رود و رسوایی اش به سرعت رسانه ای می شود.

در پی افشای سفر همسر،دختر و داماد محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس جمهوری اسلامی، به ترکیه برای خرید سیسمونی، موجی از اعتراض‌ها و واکنش‌ها به این خبر در فضای مجازی توسط کاربران ایرانی به راه افتاد. روز سه شنبه عده‌ای از مسافران پرواز استانبول به تهران، تعدادی عکس و فیلم از چند زن چادری که معمولا در پروازهای استانبول غیر مرسوم است، منتشر کردند. آن‌ها قصد داشتند اقلام زیادی مانند کالسکه بچه و تخت تاشوی کودک و اقلام سیسمونی را با خود به هواپیما وارد کنند و ابتدا با مخالفت مسئولین پرواز مواجه شدند ولی بعد با دخالت مسئولین پرواز مشخص شد این‌ها خانواده آقای قالیباف هستند و مانع برطرف شد!

سرداران سپاه که اسکله های مخصوصی بخود دارند و تمامی واردات و صادرات کشور را در کنترل و زیر نظر دارند، از لوکس ترین ماشین های گران قیمت تا تازه ترین کالاهای موجود در بازارهای جهانی را مستقیما وارد می کنند، به این هم قناعت نکرده، ساده ترین نیازهای خانوادگی را از گرانقیمت ترین فروشگاههای اروپائی و ترکیه و قطر خریداری می کنند. اینکه خانواده قالیباف حتی برای خرید وسایل کودک بدنیا نیامده میلیاردها تومان را صرف هزینه هتل و هواپیما و خرید از سوپرمارکت های لوکس کشورهایی چون ترکیه می کنند، تنها مشت نمونه خروار است. چند قلم از دزدیهای قالیباف که در شبکه های اجتماعی افشائ شده اند اثبات این سخن است. نزدیک به ۵۰ حساب بانکی مخفی با گردش مالی مشکوک، پرداختی‌های مکرر به خیریه متعلق به همسر خود، واگذاری غیرقانونی زمین  و نامشخص بودن درآمد ناشی از مجوز ساخت‌وساز در بخش‌های شمال غرب تهران، پرونده‌های هلدینگ یاس، پرونده اختلاس در بنیاد تعاون ناجا و بانک قوانین، و نیز واگذاری املاک در دوران شهرداری تهران، از جمله این نمونه ها است.

مردم به ستوه آمده از گرانی و بیکاری که قدرت خرید ابتدایی ترین و ضروری ترین کالاهای مورد نیازشان از گوشت و شیر و نان را از دست داده اند، توان پرداخت هزینه کمرشکن دارو و دکتر را ندارند، پول کرایه منزل و یا هزینه پرداخت وام بانک مسکن را ندارند، بیکاری و گرانی زندگی آنها را به تباهی کشانده است، با هر اعتراض خود با گلوله های امثال پاسدار فاسد قالیباف روبرو می شوند، حالا از خرید میلیاردی آقا زاده های فاسد در سفرهای آنچنانی هم مطلع می شوند

.

حکومت اسلامی یکی از فاسد ترین و مستبدترین سیستم های سیاسی موجود در جهان بوده و حاکمان جانی و دزد  جزو متقلب ترین، ریاکارترین و فاسدترین حاکمان جهان هستند. فساد در جمهوری اسلامی دودش به طور مستقیم و غیر مستقیم به چشم کارگران و مردم زحمتکش میرود. فساد در جمهوری اسلامی نهادینه است. فساد مالی و اداری در ساختار طبقاتی و سیاسی رژیم جمهوری اسلامی ریشه دارد. و تا زمانی که این ساختار در هم شکسته نشود و این رژیم با نیروهی آگاهی و سازمانیافته کارگران و توده های عاصی از ادامه این اوضاع به زیر کشیده نشود، فساد هم ریشه کن نمی گردد .

.