کومه له سازمان کردستان حزب کمونیست ایران
اطلاعیه و بیانیه های حزبی

اطلاعیه دبیرخانه کمیته مرکزی کومه له در مورد در گذشت رفیق فرخ امجدیان

 

با کمال تاسف به اطلاع می رساند که دقایقی پس از نیمه شب پانزدهم تیرماه، رفیق فرخ امجدیان، عضو حزب کمونیست ایران و از فعالین کومه له در اثر سکته قلبی در سن 62 سالگی در شهر سلیمانیه در گذشتند.
رفیق فرخ در سال 1334 در شهر سنندج در یک خانواده کارگری دیده به جهان گشود. برای کمک به تامین زندگی خانواده، در سنین نوجوانی وارد دنیای کار و زحمت شد و بسیار زود به یک کارگر صافکار ماهر تبدیل گردید. آنگاه به دنبال پیدا کردن کار دوران خانه بدوشی وی شروع شد. سنندج، مریوان، تهران، بندر عباس، میدان تلاش این کارگر مبارز برای تامین زندگی خانواده اش بودند.
در سال 1357 و با گسترش مبارزات توده ای بر علیه رژیم شاه رفیق فرخ در صفوف مقدم آن قرار گرفت و از این طریق وارد میدان فعالیت سیاسی شد. در سال 1358 به شهر مریوان نقل مکان کرد و در ارتباط با کومه له فعالیت خود را در این شهر ادامه داد. پس از اشغال مریوان بوسیله نیروهای رژیم اسلامی، رفیق فرخ در شهر ماند و در بخش تامین تدارکات برای نیروهای پیشمرگ، به کار پرداخت. پس از مدتی بوسیله عوامل رژیم شناسائی و دستگیر شد. به مدت 6 ماه در زندان تحت شکنجه قرار گرفت، اما چون نتوانستند از وی مدرکی بدست آورند، آزادش کردند. در سال 1380 به صف پیشمرگان کومه له پیوست و در سال 1383 به عضویت حزب کمونیست ایران درآمد. رفیق فرخ در تمام سالهای پس از آن با صمیمیت و سخت کوشی دوش به دوش رفقای جوانش که وی را عمو فرخ خطاب می کردند، مبارزه کرد و در دل همرزمانش جای گرفت.
بدینوسیله درگذشت نابهنگام عمو فرخ را به همسر، فرزندان و همه بستگان او و رفقای کومه له و حزب کمونیست ایران تسلیت می گوئیم، یادش گرامی باد و راهش پرره رو
دبیرخانه کمیته مرکزی کومه له
15 تیرماه 1396