کومه له سازمان کردستان حزب کمونیست ایران
اخبار ایران

گسترش نگران کننده آمار مستاجران در ایران

در روزهای اخیر آمارهای گسترده ای از «کاهش تعداد مالکان» و «افزایش تعداد مستاجران» پس از افزایش قیمت مسکن منتشر شده است که بازتاب زیادی در رسانه ها به همراه داشته است.

بر اساس گزارش “پیرهادی” رییس فراکسیون مجلس رژیم و سرشماری سال ۱۳۷۵ حدود ۷۳ درصد ایرانیان دارای خانه بودند،اما این رقم در سال ۱۳۹۵ به ۶۰ درصد رسید،یعنی ۴۰ درصد خانواده ها مجبور به پرداخت اجاره خانه هستند.از سوی دیگر با افزایش جمعیت و سطح نازل درآمد،مردم دیگر توان خرید مسکن را ندارند.گفتنی است که اجاره خانه در این مدت و دراین شرایط دشوار معیشتی دو برابر افزایش یافته است.

افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیط اتوبوس‌های بین‌شهری

احمدرضا عامری، مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مسافربری روز سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه،گزارس داد که طبق درخواست این اتحادیه قیمت بلیط اتوبوس بین شهری ۲۹ درصد گرانتر شده است.

عامری بیان کرد: «با توجه به افزایش هزینه شرکت‌های حمل و نقلی و با پیگیری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از ماه‌ها قبل درخواست تغییر قیمت را داده بودند».مدیر عامل اتحادیه تعاونی شرکت‌های مسافربری در ادامه مدعی شد: «در ایام نوروز قیمت‌ها ۲۵ درصد افزایش یافت اما پس از اتمام سفر‌های نوروزی قیمت بلیط به حالت سابق بازگشت و ۲۵ درصد نیز کاهش یافت و هیچ شرکتی تا به امروز حق تغییر قیمت بلیط را نداشته است».