کومه له سازمان کردستان حزب کمونیست ایران
اطلاعیه سایر سازمان و نهادها

فراخوان پژاک و کودار برای اعتصاب عمومی و اعتراضات

بیانیه پژاک و کودار

قتل «ژینا امینی(مهسا)» بدست نیروهای رژیم زن‌ستیز و فاشیست در روز جمعه 25 شهریور، اقدامی بر ضد تمامی جامعه ایران و شرق کردستان می‌باشد. این عملکرد شنیع نظام فاشیست ایران علیه زنان خاصه زنان کورد مستلزم موضع‌گیری رادیکال و آزادیخواهانه تمامی اقشار جامعه است.

مسئله زن در ایران به بزرگترین مسئله در اولویت تمامی مسایل آن کشور تبدیل شده است. نظام کنونی ایران به شیوه‌ای فاشیستی و بصورت سیستماتیک مقوله زن‌ستیزی را بی‌رحمانه ترویج می‌دهد. شکنجه، زندان، اعدام و قتل زنان به عملکرد یومیه رژیم فاشیست مبدل شده که اگر از سوی جامعه مهار نگردد، هزینه‌های آن روز به روز سنگین‌تر خواهد شد و امنیت همگان بیشتر به خطر می‌افتد. مسئله آزادی زن امروزه در شرق کردستان ماهیت و محتوای اصلی انقلاب برای آزادی و دمکراسی را تشکیل می‌دهد و خلق‌ها محکوم به حصول آن آزادی باارزش هستند. بی‌شک هر انقلابی از اندیشه آزادی زن و قیام برای کسب آن محروم باشد، بیش از پیش به قهقرا خواهد رفت.

جایگاه زنان مبارز کورد و جامعه در مسیر آزادی زن در کوردستان، ایران و خاورمیانه امروز بر همگان عیان است. لذا انقلابی که به مقوله آزادی زن در درجه نخست اهمیت دهد، بطور حتم پیروز خواهد شد. امروز آزادیخواهی زنان کورد از عفرین و کوبانی گرفته تا شمال، جنوب و شرق کردستان و سقز، جهانی شده و قتل بی‌رحمانه زنان کورد از قبیل ژینا امینی را تحمل نمی‌کند. خوشبختانه روزبه روز در سایه مبارزات آزادیخواهانه خلق‌ها از جمله خلق کورد در کسب حقوق و آزادیهای انسانی خویش مصرتر و آگاه‌تر می‌شوند و خمیرمایه قیام سراسری شکل گرفته.

نظام فاشیست و زن‌ستیز ایران به بهانه‌های قدرت‌طلبانه خویش مدام به اقداماتی برنامه‌ریزی‌شده و سیستماتیک علیه همه اقشار دست می‌زند که بطور عیان امنیت جامعه و زنان را کاملا به مخاطره انداخته. اگر امروز جامعه آگاه و غیور ما جلوی این بی‌رحمی را سد ننمایند، قطعا فردا دیر خواهد بود.

بدین‌‌وسیله ما همچو «حزب حیات آزاد کردستان(پژاک)» و «جامعه دمکراتیک و آزاد شرق کردستان(کودار)» قتل ژینا امینی بدست نظام فاشیست ایران را قویا محکوم می‌کنیم و از تمامی خلق‌های ایران و شرق کردستان بویژه اقشار جامعه کورد، زنان، جوانان، روشنفکران، زندانیان سیاسی، فعالان سیاسی و مدنی، سازمان‌های مدنی، احزاب سیاسی، رسانه‌های آزاد، کارگران، معلمان، کسبه بازار و تمامی زحمتکشان ستمدیده دعوت بعمل می‌آوریم که در روز دوشنبه 28 شهریورماه در محکومیت قتل ژینا امینی بدست فاشیسم ایران، با شعار «ژن، ژیان، آزادی – شه‌هید نامرن» به اعتصاب عمومی و شکوهمند سراسری بپیوندند. این یک وظیفه انسانی، اخلاقی و سیاسی در صیانت از جامعه و زنان خاصه شلیر رسولی‌ها و ژینا امینی‌ها می‌باشد. انقلاب آزادی زنان، ماهیت انقلاب نوین کردستان، ایران و خاورمیانه را تشکیل می‌دهد و مبارزه در راه آن، وظیفه انسانی جامعه ستمدیده و خلق‌هاست. به خلقمان بویژه در سقز بخاطر برپایی اعتراضات دمکراتیک درود می‌فرستیم.

حزب حیات آزاد کردستان(پژاک)

جامعه دمکراتیک و آزاد شرق کردستان(کودار)

16-09-2022

پست های مرتبط این دسته

اینگونه بود که ژینا جاودانه شد

شورش کریمی

بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون قتل فجیع مهسا (ژینا) امینی

komalah

بیانیه انجمن صنفی معلمان سنندج_کلاترزان در محکومیت قتل مهسا امینی

komalah

پیام تسلیت کانون صنفی معلمان ایران در رابطه با جان باختن مهسا امینی

komalah

مصادره اموال، حکم قطعی ومرگ تدریجی علیرضا ثقفی در زندان عادی

komalah

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه: اعترافات اجباری محکوم است!

komalah