کومه له سازمان کردستان حزب کمونیست ایران
سخن روز

صدای شکستن کمر رژیم می آید !

در حالیکه جنایات رژیم در خیابانها و در زندانها همچنان ادامه دارد، اعتراضات اقشار مختلف مردم نه تنها فروکش نکرده است ،بلکه به اقرار خود مقامات امنیتی و نظامی، ابعاد گسترده تر و اشکال  متنوع تری به خود گرفته اند. رسانه های نزدیک به محافل  حکومتی و پاره ای از مقامات رژیم اینجا و آنجا از شکست سیاست سرکوب، صحبت می کنند و حتی بعضی از آنها علنا می گویند باید با نمایندگان مردم وارد گفتگو شد و برای حفظ نظام از بسیاری قوانین اسلامی صرف نظر کرد .در اکثر شهرها، دانشگاه‌ها و مدارس با  تظاهرات و یا اعتصابات روبرو هستیم.  هم اکنون چند مرکز کارگری در حال اعتصاب هستند. مردم به ستوه آمده در چهار گوشه ایران بیش از پیش به اعتراضات پیوسته و ماشین سرکوب هم دیگر کارایی سابق خود را ندارد. اگر تا دیروز چهره های سرشناس هنری و ورزشی علنا از خیزش مردمی پشتیبانی می کردند،‌ امروز گروههای اجتماعی مختلف با اسم و رسم خود از اعتراضات پشتیبانی می کنند، امروز لیستهای بلند بالائی از گروههای اجتماعی مختلف در همین زمینه بیانیه صادر می کنند.  برای نمونه در روزهای گذشته  شاهد صدور بیانه های پزشکان، وکلای دادگستری، استادان دانشگاه و حتی امامان جمعه در کردستان بودیم.

هزینه سرکوب و قرار دادن لشکرهای سپاه در قالب لباس شخصی ها، بسیج، پلیس، ارتش و نهادهای امنیتی سر به میلیاردها دلار میزند. در بحبوحه این اعتراضات مجلس اسلامی بیست درصد افزایش حقوق برای نیروهای سرکوبگر را تصویب کرد .

بستن اینترنت، بستن دکان و بازارها، رکود شدید رستوران‌ها و هتل ها و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها، فشار سنگینی را بر اقتصاد بحرانی و شکننده ایران وارد کرده است.  در بسیاری از بانک ها صحبت از ته کشیدن نقدینگی است. مضافا طبق گزارشات متعددی سرمایه بسیار زیادی از کشور خارج شده و خانواده بعضی از مسئولین حکومتی کشور را ترک کرده اند.

گزارش‌ها حاکی است در ده روز معاملاتی اخیر، بیش از سه هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان پول، از سوی اشخاص حقیقی، از بورس خارج شده و صف های فروش در بازار بورس همچنان بر صف‌های خرید سنگینی می‌کند.

گرانی و تورم شدید افزایش بیکاری و گسترش فقر و  کوچکتر‌ شدن بیشتر سفره  مردم، دشوار تر شدن تجارت با ایران از سوی کشورهای اروپائی، در عین ادامه تحریمهای اقتصادی آمریکا،  همه اینها دست به دست هم داده اند و بحران  اقتصادی سرمایه داری ایران را بیش از پیش تشدید و به کلاف سردر گمی تبدیل کرده اند. در پاسخ به این شرایط رژیم در آغاز هفتمین هفته اعتراضات جز تهدید و سرکوب گزینه دیگری ندارد. نه می تواند وضعیت اقتصادی را بهتر کند و نه قادر است پیام مردم برای تغییر رژیم را بپذیرد.

از حالا می توان صدای پیروزی نهایی مردم و شکستن استخوان‌های کمر رژیم را شنید. به میدان آمدن بیشتر زنان و جوانان، فعالتر شدن مراکز کارگری و حمایت گسترده تر میانسالان و سالخوردگان از جوانان و زنان، از مردم مبارز کردستان، فروپاشی حکومت  را به هدف قابل دسترسی تبدیل کرده است.

پست های مرتبط این دسته

وحدت و انقلاب آزادیخواهانه ایران

-

جبهه راست ، شعار اتحاد در حرف و تفرقه در عمل

-

زندان و قهرمانانش

-

تجزیه طلبی بهانه ای برای سرکوب و نقض حقوق مردم کردستان

-

سپاه پاسداران یک نیروی تروریستی است

-

چند میلیون مهاجر ایرانی  فاکتوری جدی و موثر برای تقویت مبارزه داخل کشور

-