کومه له سازمان کردستان حزب کمونیست ایران
اخبار جهان

درگیری میان گروه های هوادار جمهوری اسلامی و آمریکا در سوریه

در پی حمله تلافی‌جویانه آمریکا علیه مواضع گروه‌های نزدیک به ایران، تنش در سوریه میان گروه‌های نزدیک به ایران و نیروهای آمریکایی شدت گرفته و گزارش‌ها حاکی از حمله دیگری از سوی شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی به یک پایگاه نظامیان آمریکایی است.

دیده بان حقوق بشر سوریه از کشته شدن ۱۹ نفر در پی حمله هوایی نیروهای «ائتلاف بین‌المللی» به مواضع گروه‌های شبه‌نظامی در دیرالزور خبر داده است.

طی انتشار بیانیه ایی که از سوی «کمیته مشاوره ایرانی در سوریه» منتشرشده، حملات آمریکا چندین نیروی مسلح را کشته و مجروح کرده اما از تابعیت تلفات خود اطلاعاتی نداده است. این گروه گفته‌است: «اگر مراکز و نیروهای ما در سوریه هدف قرار بگیرند ما توانایی پاسخ‌گویی داریم.» همزمان گزارش‌هایی از پرتاب راکت به سوی دست کم دو پایگاه آمریکایی در سوریه منتشر شده است. شبکه خبری فاکس در آمریکا و خبرگزاری ایرنا در ایران این خبر را منتشر کرده‌اند.درگیری میان دو طرف تا اوایل صبح جمعه به وقت محلی در یک پایگاه دیگر نیروهای آمریکایی با حملات راکتی از سوی شبه‌نظامیان ادامه داشته اما به گفته مقام‌های آمریکایی این حملات راکتی به کسی آسیب نزده است.