کومه له سازمان کردستان حزب کمونیست ایران
سخن روز

حاکمان اسلامی از کاریکاتور هم می ترسند!

حسین امیرعبدالهیان در تماس با وزیر خارجه پاکستان، انتشار کاریکاتورهای خامنه‌ای در نشریه شارلی ابدو را «توهین به مقدسات» خواند و گفت : «کشورهای اسلامی نباید اجازه دهند کشورهای غربی توهین به مقدسات را در دستور کار بگذارند. همچنین رژیم سفیر فرانسه در تهران را احضار و نسبت به انتشار این کاریکاتورها اعتراض نمود. همزمان دفتر شرق شناسی فرانسه در تهران در همین رابطه بسته شد.

جمهوری اسلامی کە بە سلاحهای جنگی خود از جمله پهباد ، موشک و پیشرفتهای اتمی می بالد، با داشتن یک میلیون آخوند و شاید همین تعداد پاسدار، بسیجی، پلیس، نیروهای امنیتی و مزدوران لباس شخصی، اینک از انتشار تعدادی کاریکاتور خامنه ای به وحشت افتاده است .

حکومتی که با آزادی بیان دشمنی بیمارگونه ای دارد، روزنامه ها و نشریات را تعطیل کرده و رسانه های مجازی و شبکه های اجتماعی را فیلتر کرده و کاربرانِ آنرا زندانی،  شکنجه و حتی اعدام می‌کند، کارش به جائی رسیده است که آزادی بیان و آزادی رسانه ای در اروپا را هم  تحمل نمی کند.

کاریکاتورهای شارلی ابدو با زیبایی هنرمندانه ای جنایات، اقتدار کذایی، ریاکاری و تعصب و بربریت حاکمان اسلامی را نشانه رفته اند،  این کاریکاتورها تقدس دروغین و متکی بر سرنیزه آخوندها را در هم می شکنند.  این کاریکاتورها نقش زنان  را در درهم شکستن اقتدار کذایی خامنه ای و نظام اسلامی را نشان می‌دهند . نشان می دهند که چگونه زنان و جوانان، حاکمان اسلامی را به ذلالت و وحشت انداخته اند .

در حالیکه شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» و «ما حکومت اسلامی را نمی خواهیم» چهار ماه است در همه شهرهای بزرگ و کوچک ایران  سرداده می شود، بنر های خامنه ای و خمینی سوزانده می شوند و عکسهای خمینی و خامنه ای از اتاقهای درس در مدارس  پائین کشیده و زیر پا گذاشته می شوند، کشیدن کاریکاتور خامنه ای از سوی یک نشریه طنز پرداز آنهم در فرانسه توهین به مقدسات ملی و اسلامی تلقی می شود، با چنین عکس العمل هیستریکی روبرو می شود، یک مرکز فرهنگی را تعطیل، سفیر فرانسه در تهران را احضار و تهدید به ترور و کار متقابل می کنند! کار متقابل هم نه کشیدن کاریکاتور از مقامات حکومتی و کلیسایی فرانسه، بلکه ترور کاریکاتوریست ها، دستگیری دو تابعیتی ها در ایران است .

آخوندها و دستگاه مذهب از انقلاب مشروطه تا امروز با آزادی بیان، با نشریات فکاهی و طنزگونه مشکل دارند. حاکمان اسلامی که همه مجلات و نشریات  جدی و مستقل طنزگونه داخل ایران را به تعطیلی کشانده اند، حال چاقوها را برای نشریه شارلی ابدو فرانسه تیز کرده اند. چند سال پیش چند کاریکاتوریست همین مجله از سوی متعصبین و بنیادگرایان اسلامی ترور شدند و اینک وزیر خارجه جمهوری اسلامی بطور علنی خواهان منع آزادی بیان در فرانسه بوده و روزنامه نگاران و کاریکاتوریست را به قتل و ترور تهدید می کنند .

بدون شک حکومت مرتجع و ضد آزادی جمهوری اسلامی قادر نخواهد شد سانسور و بی حقوقی را بر مردم معاصر جهان تحمیل نمایند. آنچه رخ خواهد داد کاملاً برعکس خواست رژیم اسلامی خواهد بود. بازنشر کاریکاتورها در همه رسانه های منطقه و جهان در مقیاس میلیونی صورت خواهد گرفت.

آزادی بیان و رسانه آزاد سنگ اول بنای آزادی جامعه است و دور نخواهد بود روزی که هنرمندان و کاریکاتوریست های داخل ایران زندگی را بر مرتجعین حاکم به کابوسی پایان ناپذیر تبدیل نمایند. گذشت آنزمان که خمینی جنایتکار برای سلمان رشدی فتوای قتل صادر کند و حکومت های غربی به دلیل منافع اقتصادی سکوت زبونانه را پیشه خود کنند. اینک روزنامه نگاران، نویسندگان، هنرمندان، روشنفکران و بخش‌های مترقی جامعه در مقابل بربریت اسلامی مقاومت می کنند و حکومت های اروپائی هم ناچار به تمکین به فشار افکار عمومی  مردم ایران و آزادیخواهان جهان خواهند بود.