کومه له سازمان کردستان حزب کمونیست ایران
اطلاعیه سایر سازمان و نهادها

بیانیه جمعی از کنش‌گران اجتماعی، صنفی و مدنی استان‌ خراسان شمالی و سایر نقاط کشور، در واکنش به حکم اعدام توماج_صالحی و سایر احکام اعدام سیاسی.

به نام خداوند رنگین کمان

انتشار خبر بهت‌آور حکم اعدام از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب اصفهان برای توماج صالحی -پسر ایران- به اتهام واهی افساد فی‌الارض، خنجری بی‌رحمانه و نابخردانه بر پیکر جامعه مدنی، وجدان‌های بیدار، شیفتگان عدالت و دردمندان راه آزادی وارد آورد.

در تمام دنیا و در طول تاریخ تمدن بشری، پناهگاه مردم و پشتوانه‌ی جلوگیری از ستم و حمایت از اجرای عدالت و آخرین خانه امید مردمان، نهادهای قضایی بوده‌اند. هیچ ملتی نباید در مهلکه‌ی ویرانیِ آخرین خانه‌ی امید قرار گیرد چرا که در این مهلکه، نابودی عمومِ ملت و حکومت، هر دو، اجتناب ناپذیر میگردد.

توماج صالحی بدون تردید، به عنوان یک هنرمند دردآشنا که در داخل کشور اقدامات مدنیِ علنی و آشکار داشته است، جز ترانه‌سرایی و خوانندگی با محتوای اعتراضی، هیچ اقدام خشونت‌گرایانه‌ای نمی‌توانسته مرتکب شده باشد و هیچ صدمه‌ای به امنیت ملی عموم ایرانیان که او را دوست می‌دارند نمی‌توانسته وارد آورده باشد. لذا حکم صادره از سوی دادگاه، مصداق بارز جرم تراشی و نقض آشکار قانون است.

ما جمعی از کنش‌گران اجتماعی، صنفی و مدنی استان #خراسان_شمالی و سایر نقاط کشور که فرزندان ایران و ملت ایران هستیم، به عنوان امضاء کنندگان این بیانیه، ضمن محکوم نمودن رای صادره از شعبه یکم دادگاه انقلاب اصفهان، از یک سو، از رئیس قوه قضاییه و از همه خردمندان مسئول و مقامات صاحب صلاحیت دیگر که دل در گرو منافع ملی، صلح و قانونگرایی دارند میخواهیم که از هیچ کوششی جهت توقف حکم توماج صالحی و سایر احکام مشابه، فروگذار نکنند و از سوی دیگر از همه اندیشمندان و فعالان اجتماعی و نخبگان هنری، مدنی و سیاسی تقاضا می‌کنیم در برابر چنین احکامی که وهن دین و ابتذال قانون و بر ضد صلح و امنیت اجتماعی است بی‌تفاوت نباشند.

امید است با تلاش همه دلسوزان و دغدغه‌مندان صلح و منافع ملی، این حکم و تمامی احکام اعدام سیاسی متوقف گردد و دیگر شاهد تکرار چنین اقدامات مخل صلح، وجدان، قانون و آرامش اجتماعی نباشیم.

امضاء‌کنندگان:

هادی حکیم شفایی

دکتر مهران صولتی

دکتر حسن باقری نیا

دکتر فروغ خسروی

مصطفی رباطی

فرشته نیازی

هومن عدالتی

مرضیه سنگ سفیدی

محمود صفدری

حسن جوهری

سهیلا رزوان

فاطمه محبان

فهیمه فیروزیان

عصمت یزدانی

ام البنین علی‌آبادی

پروین سالم

مرضیه فیروزجنگ

معصومه خلیل زاده

آرش کاظمیان

قزل گل افشین

شهنازغفاری

گلثوم چویی زاده

زهرا عوض زاده

رامش خسروی

مریم خالقی

مهستی آدینه زاده

یعقوب یزدانی

سعید خرمی

محمدرضا رمضان زاده

حبیبه ثابت قدم

زهرا جلایی

فریده منفردی

عباس سعادتمند

حسین رمضان‌پور

کاظم هنرمند

عبدالرضا سبحانی

منیر جوادی پور

ملیحه واعظ ترشیزی

مریم باقری

عباس سلطانی

رحمان کمالی

حسن بهادران

حمید افرازه

محمود علیمی

طاهره کوثری

زهره متینی

رها مقدم

رضا شجاعی

فاطمه حاتمی

دکتر محمد اکبری

مهین شادمهری