کومه له سازمان کردستان حزب کمونیست ایران
اخبار ایران

انتشار فراخوان‌های گسترده اعتراضات

درپی سرکوب خونین خیزش مردم در شهرهای مختلف و واکنش‌های گسترده به کشته شدن کودکان و جوانان، از جمله کیان پیرفلک و آیلار حقی، اعلامیه‌ها و فراخوان‌های مختلفی همزمان با مراسم تشیع این کشته‌شدگان در شهرهای مختلف ایران و جهان منتشر شده است.

خانواده کیان پیرفلک، کودک ۹ ساله‌ای که در اعترضات ایذه به ضرب گلوله کشته شد، برای خاکسپاری و تشیع پیکر این کودک، در روز جمعه ساعت ۱۰:۳۰ صبح از مقابل اداره برق قدیم ایذه به سمت مزارستان اعلامیه دادند.

جوانان محلات تهران نیزدر واکنش به کشته شدن کیان پیرفلک برای ساعت ۱۰:۳۰ صبح جمعه مقابل اداره برق قدیم ایذه فراخوان تجمع داده بود. در تبریز نیز، مراسم خاکسپاری و تشییع آیلار حقی، دانشجوی پزشکی کشته شده در این شهر، ساعت ۸ صبح جمعه در وادی رحمت تبریز برگزار شد. شرکت‌کنندگان در این مراسم از یک خروجی قبل از وادی رحمت به راهپیمایی پرداختند. در همین حال، جوانان محلات ۲۰ شهر ایران در بیانیه‌ای مشترک از روز ۲۸ آبان تا ۳ آذر فراخوان اعتراض و اعتصاب دادند. این بیانیه از همه مدارس، دانشگاه‌ها، صنایع به ویژه صنعت نفت و پتروشیمی و بازاریان، به جز داروخانه‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی، خواسته که به اعتصابات سراسری بپیوندند.