کومه له سازمان کردستان حزب کمونیست ایران
اخبار جهان

اعتصاب کارگران راه آهن فرانسه

ده‌ها تن از کارکنان شبکه ریلی فرانسه،روز پنج‌شنبه ۳۱ فروردین ماه،در شهرهای مختلف این کشور بار دیگر علیه طرح افزایش سن بازنشستگی دست از کار کشیدند.

طبق گزارشات منتشر شده،کارگران معترض در خارج از ایستگاه قطار «گَق دو لیون» پاریس آتش به پا کردند.در شهر لیون سومین شهر بزرگ فرانسه نیز بیش از صدها کارگر در ایستگاه «پَق دی‌یو» و همچنین شهر لیل در شمال فرانسه دست به تظاهرات زدند.این درحالی است که معترضان در امتداد خط راه آهن قدم می‌زدند و همین امر باعث تردد تمام قطارها برای حدود یک ساعت شد.

مرگ دستکم ۷۸ نفر در پی ازدحام جمعیت در صنعا

به گزارش شبکه خبرگزاری “المسیره” حداقل ۷۸ نفر در اثر خفگی ناشی از ازدحام جمعیت در صنعا پایتخت یمن،روز پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه جان خود را از دست دادند.

به گزارش رویترز این ازدحام هنگامی رخ داد که تاجران قصد داشتند به مناسبت روزهای پایانی ماه رمضان بین مردم مواد غذایی پخش کنند.قابل ذکر است که صدها نفر برای دریافت بسته‌های کمکی به ارزش ۹ دلار به محل توزیع در یک مدرسه هجوم بردند.همچنین تعداد دیگری نیز در این حادثه زخمی شده‌اند که حال ۱۳ نفر از آن‌ها وخیم گزارش داده شد.گفتنی است که یمن، فقیرترین کشور در شبه‌جزیره عربستان است که جنگ ۹ ساله در این کشور روی وضعیت زندگی مردم سایه افکنده و اقتصاد این کشور را سخت ضربه زده است.