کومه له سازمان کردستان حزب کمونیست ایران
اطلاعیه و بیانیه های حزبی

اطلاعیه کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران در مورد جانباختن رفیق رحمان نجات

با کمال تأسف به اطلاع می رساند که ظهر روز جمعه ۲۳ تیرماه ۱۳۹۶ شمسی برابر با ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۷ میلادی رفیق رحمان نجات عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران و نماینده کومه له در اقلیم کردستان عراق در جریان یک رویداد کاملا تصادفی جان خود را از دست داد.

 

این رویداد هنگامی بوقوع پیوست که رفیق رحمان در حال تخلیه کیف دستی خود بود که سلاح کمری وی از نوع رولور در آن قرارداشت.در حین این کار ماشه سلاح به یکی از اشیاء داخل کیف گیر می کند، و در نتیجه کشیدن آن شیئ یک تیر شلیک میشود و رفیق رحمان زخمی و بلافاصله به بیمارستان منتقل میگردد. متأسفانه تلاش پزشکان مؤثر واقع نمی شود و بعد از یک ساعت از زمان وقوع حادثه جان خود را از دست می دهد.

رفیق رحمان نجات روز پنجم اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۳ در شهر سقز دیده به جهان گشود. رحمان در سال ۱۳۵۸ و در نوجوانی در شهر سقز با تشکیلات کومه له تماس گرفت و به یکی از فعالین کومه له درمیان جوانان و نوجوانان این شهر تبدیل شد. پس از یک دوره فعالیت در تشکیلات مخفی، در سال ۱۳۶۲ به صفوف نیروی پیشمرگ کومه له پیوست. وی به دلیل شور انقلابی و توانائی و کاردانی، بسیار زود به چهره شاخصی در صفوف کومه له تبدیل شد. با تشکیل حزب کمونیست ایران به عضویت حزب درآمد و فعالیت خود را در بخشهای مختلف تشکیلات کومه له در ناحیه سقز ادامه داد.

عضویت در دوره های مختلف کمیته مرکزی کومه له و کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران و همچنین عضویت در کمیته تشکیلات خارج از کشور حزب از جمله عرصه های فعالیت رفیق رحمان نجات بود. بدون شک از دست دادن رفیق رحمان خسارت بزرگی است برای حزب ما و برای کومه له تشکیلات کردستان حزب که رفیق رحمان از فعالین آن بود.

رفیق رحمان از چهره های شناخته شده صفوف کومه له و حزب، به عنوان یک کمونیست وارسته زندگی اش را وقف مبارزه در راه رهائی کارگران و مردم زحمتکش کرد. کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران جانباختن رفیق رحمان نجات را به فرزند وی آرام و همسر و همرزمش مینو، به همه اعضاء خانواده وی و همه صفوف حزب کمونیست ایران و کومه له صمیمانه تسلیت میگوید.