کومه له سازمان کردستان حزب کمونیست ایران
اطلاعیه و بیانیه های حزبی

اطلاعیه کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران در مورد حمله های تروریستی در تهران

بنا به گزارش خبرگزاری ها ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح روز چهارشنبه ۱۷ خرداددر جریان دو عملیات جداگانه مهاجمان مسلح به مجلس شورای اسلامی و محل دفن خمینی، از نقاط حساس رژیم، حمله کرده و ده ها تن را کشته و زخمی کردند. بنا به این گزارش ها چهار فرد مسلح که با پوشش زنانه وارد ساختمان مجلس اسلامی رژیم شده اند بعد از تیراندازی به سوی نیروهای حفاظت مجلس در راهروی ورودی این ساختمان نیز چند نفر را زخمی کرده اند. درگیری مهاجمان با نیروهای امنیت رژیم تا حوالی ظهر در ساختمان مجلس ادامه داشته است. در جریان تیراندازی و دو انفجار انتحاری در محل دفن خمینی نیز تعدادی از مردم بی دفاع زخمی و کشته شده اند. بر اساس گزارش خبرگزاری ها در جریان این عملیات حداقل ۱۲ نفر کشته و بیش از ۴۰ نفر زخمی شده اند. گفته می شود که همه افراد مسلح در جریان این عملیات ها کشته شده اند. داعش مسئولیت انجام این عملیات را بر عهده گرفته است . همزمان با انجام این عملیات ها مسئولین امنیتی رژیم در سراسر کشور وضعیت آماده باش اعلام کردند و عبور و مرور مردم در تهران شدیدا تحت کنترل نیروهای امنیتی قرار گرفته است.

عملیات تروریستی تهران صحنه ای از جنگ و کشمکش دو قطب ارتجاع تروریسم اسلامی در سطح منطقه است که رژیم جمهوری اسلامی در رأس یک از این قطب ها قرار دارد. این عملیات و کشتار مردم بی دفاع محصول مستقیم سیاست های مداخله گرانه و تروریستی رژیم جمهوری اسلامی در منطقه خاورمیانه است. رژیم جمهوری اسلامی با اعزام هزاران نفر از نیروهای بسیج و سپاه پاسداران به سوریه و با آموزش و تجهیز بیش از ده هزار نفر شبه نظامی شیعه که از کشورهای افغانستان و پاکستان اجیر شده اند و در همراهی با نیروهای حزب الله لبنان یک پای اصلی کشتار و ویرانی و آوارگی در سوریه و یک پای جنگ نیابتی با عربستان سعودی و همپیمانان آن در سطح منطقه است. رژیم جمهوری اسلامی با حمایت از احزاب و جریان های مذهبی شیعه در عراق و با سازمان دادن و تجهیز نیروی حشدشعبی در عراق عامل اصلی بی ثباتی در این کشور و ایجاد ناآمنی در مناطق سنی نشین است. رژیم اسلامی ایران با کمک های مالی و نظامی خود به نیروهای جنایتکار طالبان در افغانستان و گروه اسلامی حوثی در یمن از عاملان تداوم جنگ داخلی و کشتار مردم بی دفاع در این کشورها می باشد. اگر حکومت ارتجاعی عربستان سعودی طی سالها با حمایت مالی و تسلیحاتی از گروه های تروریست اسلامی مانند القاعده، داعش و جبهه النصره و غیره و با دامن زدن به جنگ و ناامنی در کشورهای منطقه تقلا کرده امنیت سلسله سلطنتی جنایتکار آل سعود را تأمین نماید، رژیم جمهوری اسلامی نیز همواره یکی از “افتخاراتش” این بوده که با جنگ در بیرون مرزها امنیت نظام جمهوری اسلامی در داخل مرزها را تضمین کرده است. سیاست خارجی و در واقع سیاست تروریستی و مداخله گرانه رژیم اسلامی در سطح خاورمیانه ادامه منطقی سیاست های این رژیم در داخل ایران است. رژیمی که فقر و فلاکت و بیکاری را به اکثریت مردم ایران تحمیل کرده و زنان را به بند قوانین ارتجاع مذهبی کشانده است، رژیمی که اعدام هزاران زندانی، قتل های زنجیره ای، زندانی کردن و شکنجه مخالفین و ترور صدها نفر از مخالفین سیاسی را در کارنامه دارد، در بیرون از مرزها هم نمی تواند جز ترور و کشتار و ایجاد ناآمنی ارمغان دیگری برای مردم منطقه داشته باشد.

با عملیات تروریستی تهران فرصتی برای رژیم جمهوری اسلامی پیش آمده تا خود را قربانی تروریسم جلوه دهد و به این بهانه فضای سرکوب و ارعاب در جامعه را گسترش دهد.نباید به رژیم اجازه داد تا به بهانه مقابله با تروریسم داعش و با امنیتی کردن فضای جامعه مردم را مورد تعرض قرار دهد.

حزب کمونیست ایران عملیات تروریستی تهران را محکوم می کند و به بازماندگان قربانیان بی دفاع این واقعه تسلیت می گوید. حزب کمونیست عملیات تروریستی تهران را محصول مستقیم سیاست های مداخله گرانه و تروریستی جمهوری اسلامی در سطح منطقه می داند و بر این باور است که کارگران و مردم ستمدیده ایران تنها از مسیر گسترش مبارزات حق طلبانه خود و با تشدید مبارزه برای سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی و با تکیه به نیروی خود است که می توانند از تروریزه کردن و ناأمن کردن فضای جامعه جلوگیری کنند.

کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران

۱۷ خرداد ۱۳۹۶
۷ ژوپن ۲۰۱۷