کومه له سازمان کردستان حزب کمونیست ایران
اخبار ایران

اجرای حکم اعدام شش زندانی در زندان های رژیم

روز پنج‌شنبه ۲۲ دی‌ماه حکم پنج زندانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بودند، در زندان مرکزی اراک به اجرا درآمد. در همین حال علیرضا اکبری، از کارمندان ارشد پیشین در وزارت دفاع و از مشاوران سابق علی شمخانی نیز به اتهام جاسوسی اعدام شد.

هویت سه تن از اعدام شدگان زندان اراک، کیوان امینی توکل، ۴۲ ساله و اهل بانه، آزاد دادوند، ۴۱ ساله و اهل سردشت و علی گراوند احراز شده است. تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این پنج زندانی از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.درخبری دیگر امده است، علیرضا اکبری، از کارمندان ارشد پیشین در وزارت دفاع و از مشاوران سابق علی شمخانی

که به جاسوسی متهم شده بود، اعدام شد. در همین خصوص مرکز رسانه قوه قضاییه رژیم روز شنبه، ۲۴ دی‌ماه، اعلام کرد که حکم اعدام اکبری «به اتهام افساد فی‌الارض و اقدام گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی کشور از طریق جاسوسی برای دستگاه اطلاعاتی دولت انگلیس» اجرا شده است. گفتنی است مقامات قضائی ایران دوره پرشتاب تازه‌ای از اعدام‌ها را به راه انداخته‌اند و حداقل ۲۵۱ نفر را در فاصله بین یک ژانویه و ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲ (۱۱ دی ۱۴۰۰ تا ۹ تیر ۱۴۰۱) اعدام کرده اند.

پست های مرتبط این دسته

ادامه خیزش انقلابی مردم در شهرهای مختلف

-

اعتصاب کارگران آبفای مشگین شهر

-

اعتراض کارگران اخراجی روغن جهان

-

استمرار تجمع اپراتورهای پست های فشار قوی برق

-

وقوع زمین لرزه در شهرستان خوی

-

فروش اموال مازاد دولت ایران با مصونیت قضایی

-