صفحه اصلی | سخن روز | به سوی خودداری متحدانه از شرکت در انتخابات فرمایشی روز جمعه

به سوی خودداری متحدانه از شرکت در انتخابات فرمایشی روز جمعه

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
به سوی خودداری متحدانه از شرکت در انتخابات فرمایشی روز جمعه

روز 29 اردیبهشت نمایشی بنام انتخاب رئیس جمهور، همزمان با انتخابات شوراهای شهر و روستا در ایران به اجرا درمی آید. نمایشهای انتخاباتی در ایران تحت حاکمیت رژیم جمهوری اسلامی هرگز مجالی برای دخالت مردم در اداره کشور و در تعیین سرنوشت خود حتی در یک چارچوب محدود هم نبوده اند. 

امروز رژیم جمهوری اسلامی در شرایطی این نمایش انتخاباتی را به اجرا درمی آورد که با آشفتگی های سیاسی و اقتصادی عمیقی دست به گریبان است. بحران اقتصادی رژیم بر دوش اکثریت مردم تحمیل شده است، نفرت و بیزاری از این رژیم، سرتاپای ایران را فراگرفته است و رژیم هیچ راه چاره ای برای برون رفت از این بحران جز توسل به زور و سرکوب سراغ ندارد. اکنون دیگر جمهوری اسلامی نه تنها فاقد هرگونه نفوذی در میان مردم منطقه است، بلکه همه جا از وی به نفرت یاد می شود و هیچ صدایی موافقی به نفع این رژیم در منطقه شنیده نمی شود. رژیم تحت فشارهای شدید اقتصادی و سیاسی دولت های غربی قرار دارد و آنها می خواهند از وی حکومتی بسازند که توانایی سرکشی در مقابل منافع آنها را نداشته باشد. اختلافات درونی رژیم گسترش یافته اند و حلقه وفاداران رژیم روز به روز تنگ تر می شود. 

یکی از کارکردهای انتخابات در ایران تحت حاکمیت جمهوری اسلامی همواره این بوده است که این نمایش بعنوان ابزاری برای تسویه حساب دار و دسته های درونی رژیم بکار گرفته می شود. بنابراین اگر صحبتی بر سر غیردمکراتیک بودن جریان انتخابات، دخالت سپاه پاسداران و رد صلاحیت ها، تقلب ها و گلایه های دیگری از این نوع می شود، همه اینها به پایمال شدن قرار و مدارهایی مربوط می شوند که جناح های مختلف قبلاً در مورد آنها به توافق رسیده اند. اعتراض اکثریت مردم تشنه آزادی در این کشور به جمهوری اسلامی، از این نوع نیست. چنین انتقادی در چارچوب خرده گلایه های درونی سران رژیم از همدیگر قرار دارد. حقوق توده های مردم ایران از آن هنگام پایمال شد که رژیمی ضد کارگر، ضد زن، ضد جوان، ضد شادی، ضد آزادی، استثمارگر، ستمگر و دشمن همه بنیادهای زندگی انسانی با ضرب زور و سرکوب، شکنجه و زندان، بر مردم این کشور تحمیل شد. به همین دلیل است که نبایستی اجازه داد که دعواهای درونی رژیم، شدید باشند یا آرام، به حساب توده ها مردم ایران نوشته شوند.

از رفراندوم بهار 1358 تاکنون، هر رای که آگانه و یا ناآگاهانه در هر مرحله ای برای این رژیم به صندوق ریخته شده است در خدمت مشروعیت دادن به رژیمی نامشروع به کار گرفته شده است و در عمل عمر این رژیم را طولانی تر کرده است. همه نمایشهای انتخاباتی در کنار ابزارهای دیگر فریب و سرکوب با هدف تحمیل اقتدار رژیم بر مردم ایران بکار گرفته شده اند. انتخابات در جمهوری اسلامی وسیله دیگری برای تحمیل بی حقوقی و فقر و تهیدستی بر مردم ایران است که همزمان از طریق بکار بردن زور و شکنجه و سرکوب اعمال نموده است.   

هر رای که در هر مرحله ای و با هر توجیهی و در تحت هر نامی در این به اصطلاح انتخابات به صندوق ریخته می شود، در عمل در خدمت تداوم عمر رژیم و تداوم فجایعی خواهد بود که جمهوری اسلامی بر سر مردم این کشور آورده است.

یکی از افتخارات مردم کردستان طی 38 سال مقاومت در برابر رژیم جمهوری اسلامی این بوده است که اجازه نداده اند اینگونه نمایشها را به سندی برای مشروعیت دادن به حاکمیت خود تبدیل کنند. علی رغم هر نوع فریب و تقلبی که انجام شده است، علی رغم هر نوع تهدید و ارعابی که بکار گرفته شده است، اطراف بیشتر صندوق های رای گیری در کردستان خلوت بوده اند و در واقع همواره شمار زیادی از مردم از شرکت در این نمایشهای انتخاباتی امتناع کرده اند. اکنون موقع آن رسیده است که توده های مردم کردستان اینبار متحدانه تر و یک صداتر در نمایشی که نام انتخابات را برا آن نهاده اند، شرکت نکنند و از این راه پیام محکمی به رژیم بفرستند و نامشروع بودن این رژیم را به همه مردم جهان نشان بدهند. بگذار توده های مردم کردستان یکبار دیگر تصویری از همبستگی، از ایستادگی و مقاومت، تصویری از جنبش انقلابی خود را به مردم جهان نشان دهند. بگذار توده های مردم کردستان با شرکت نکردن در این نمایش به همه جهانیان نشان دهند که این رژیم هیچ نوع مشروعیتی ندارد و حاکمیت خود را به زور بر مردم این کشور تحمیل کرده است. لازم است که اینبار نیز مردم مبارز کردستان با شرکت نکردن در این نمایش، صفحه دیگری بر دفتر مبارزه قاطعانه خود بر علیه جمهوری اسلامی بیافزایند.  

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

برچسب ها(Tag):

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0