صفحه اصلی | مقالات | ضرورت سازماندهی شبکه ای و بین المللی پشتیبانی از کارگران زندانی به پشتیبانی از زندانیان سیاسی و کارگران در بند

ضرورت سازماندهی شبکه ای و بین المللی پشتیبانی از کارگران زندانی به پشتیبانی از زندانیان سیاسی و کارگران در بند

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
ضرورت سازماندهی شبکه ای و بین المللی پشتیبانی از کارگران زندانی به پشتیبانی از زندانیان سیاسی و کارگران در بند

ستون اول:

 

یورش دوباره ی  دولت سرمایه داران و باندهای حکومتی به طبقه کارگر، هجوم به جان و هستی فرودستان و زنان، تعرض به کارگران بیکار و کشتار کولبران و دستفروشان و دستگیری فعالین جنبش کارگری، بیانگر ناتوانی و بحران در این سیستم حکومتی است. دستگیری رضا شهابی، از اعضای هیئت مدیره «سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه» از جمله‌ی این تهاجم طبقاتی به طبقه کارگر است. دولتی که رئیس«جمهور» آن از ابتدا تا اکنون فرمانده سرکوب جامعه بوده است، اکنون در دولت خویش، آدمکشان، شکنجه گران، بازجویان، سرپاسداران، و تبهکارانی از این خیل را گردآورده تا ناجی نظام باشند. این  ابزار و قوه ی مجریه طبقه حاکم، درمانده از جلب سرمایه و پشتیبانی و ایجاد بازاری امن برای سرمایه، اینک یورش به طبقه کارگر و فعالین این طبقه را شدیدتر از پیش جاری ساخته است.

رژیم جمهوری اسلامی در شرایطی حمله به فعالین جنبش کارگری را تشدید کرده است که  طبقه کارگر به صورت جزیره های پراکنده اما پرشمار، در هر گوشه از ایران  به اعترا ض و اعتصاب روی آورده است. این اعتراضات طبقاتی به زودی سراسری و سیاسی خواهد شد. 

کارگران و فعالین کارگری، آزاد شده  دوباره به زندان فرا خوانده شده‌اند. با شدت یابی سرکوب و فشار، بخشی از زندانیان سیاسی در زندان رجائی شهر و زندان های دیگر دست به اعتصاب غذا زده‌اند. رضا شهابی یکی از آنان است. برای علی نجاتی از رهبران سندیکای نیشکر هفت تپه، حکم زندان مجدد صادر شده است. حکم شلاق بر گرده‌ی ۷ تن از کارگران معدن سنگ آهن بافق کرمان در گذشته، بر پیکر محمد حسن تشکری به اتهام «اخلال در نظم و آسایش عمومی» و ۱۱ ماه حبس و ۵۰ ضربه و حبس تعلیقی به مدت ۵ سال و شلاق زدن ۱۷ تن از کارگران معدن طلای «آق تپه» تکاب در آذربایجان غربی، و شاهپور احسانی راد به حکم  برده‌داران حاکم، ماهیت و سیاست حاکمیت سرمایه‌داری و اسلام سیاسی را به نمایش می گذارند. داوود رضوی و ابراهیم مددی و ده ها فعال اجتماعی و کارگری دارای پرونده باز و زیر تیغ بازداشت‌‌ها هستند. زینب جلالیان و آتنا دائمی، نرگس محمدی، گلرخ ابراهیمی، سعید ماسوری، آرش صادقی، سعید شیرزاد، لقمان و زانیار مرادی و ده ها فعال اجتماعی در کارزار اعتراضی زنان و دفاع از حقوق کودکان اسیر شده در شرایط سختی  به اسارت گرفته شده‌اند. نمایندگان آموزگاران چون اسمعیل عبدی و محسن عمرانی همچنان در زندان اند و  ابتدایی ترین حقوق انسانی آنها زیر پا گذاشته می شود.

ربابه رضایی، همسر رضا شهابی، در بیست و چهارمین روز اعتصاب غذای خود در آستانه مرگ است. کمک های پزشکی و دارویی و رسیدگی به او ممنوع شده است و این کارگر آگاه را در سلول بین مرگ و زندگی رها کرده‌اند. رژیم ایران قصد دارد تا رضا شهابی و دیگر اعتصابیون را همانند شاهرخ زمانی کارگری انقلابی  و ده ها زندانی سیاسی جانباخته در  زندان را از پای در آورد.

اسماعیل عبدی آموزگار زندانی  در بند ۳۵۰ زندان اوین که در روز ۱۰ اردیبهشت ، (۳۰ آوریل ۲۰۱۷)، در اعتراض به صدور احکام امنیتی برای فعالان کانون های صنفی آموزگاران و کارگران و با درخواست «خروج روند پیگیری پرونده‌ خود از حالت امنیتی به عادی» اعتصاب غذا کرده بود، اینک زیر فشار شدیدی قرار دارد. محسن عمرانی، آموزگار بوشهری، بار دیگر دست به اعتصاب غذا زده است. چنگیز قدم خیری زندانی سیاسی اهل کامیاران پس از   5 سال زندان و شکنجه، از سوی دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی بابایی به ۴۰ سال حبس تعزیری محکوم شده در زندان مسجد سلیمان، از دوم مرداد دست به اعتصاب غذا زده است. آتنا دائمی فعال اجتماعی  و ده ها تن از زندانیان سیاسی و کارگری در زندان های ایران در حال اعتصاب غذا یا زیر شدیدترین فشارها قرار دارند. گزارش شده است که تا 4  سپتامبر، یک هفته می گذرد که تماس‌های تلفنی قطع شده و اعتصاب عذای  زندانیان سیاسی بند 350 آغاز شده است. شمار زیادی از خانواده ها در سالن ملاقات زندان اوین و بیرون زندان گردآمده اند. زندانیان سیاسی  در شمار سید ضیا نبوی ، مجید دری ، علی پرویز، کوهیار گودرزی، احمد کریمی ، جعفر اقدامی ، محمد رضا محمدی (فرزند یکی از اعدام شدگان دهه شصت که به 11 سال زندان محکوم شده و مدت 6 سال است بدون حتی یک روز مرخصی در بند 350 زندانی است)، علی ملیحی، پویا ابراهیمی و... از دیدار خانواده های خود ممنوع شده اند.

خانواده های زندانیان را تهدید کرده اند که  در صورت اعتراض، تمامی اعتصاب کننده ها را از زندان اوین  به زندان گوهردشت کرج منتقل خواهند کرد. تبعیدعلی اکبرباغانی آموزگار آزاده  و جلب محمود بهشتی لنگرودی برای گذراندن چهارده سال حبس به زندان و جعفر عظیم زاده فعال کارگری، حکم تعلیقی سه سال زندان برای طاهر قادر زاده  و یکسال تعلیقی برای رضا مسلمی‌ها در ادامه ی سیاست سرکوبی است که دولت «تدبیر و امید» سرمایه داران مجری آن است.

گزارش شده است که انباشتن زندانیان سیاسی در حال اعتصاب غذا به سلول های انفردای بند 240 اوین، با نقشه بزرگ نیا رئیس بند 350 صورت گرفته است. شماری از نیروهای گارد زندان که از پاسداران بند سپاه و بند 209 بودند در جلوی بند 350 صف کشیده تا در صورت گسترده شدن اعتراضات زندانیان سیاسی بند 350 زندانیان سیاسی را به بند سپاه و یا بند 209 منتقل کنند. سرکوب زندانیان سیاسی و بازداشت کارگران، با هماهنگی بازجویان وزارت اطلاعات و به حکم عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران صورت می‌گیرد. دادستان تهران، دولت آبادی، صداقت نژاد رئیس زندان اوین،اطلاعات زندان اوین و مصطفی بزرگ نیا رئیس بند 350 که زندانیان به او نام جلاد بند 350 زندان اوین لقب داده اند از جمله مجریان دستورات ولی فقیه،‌ سید علی خامنه ای برای مهار و کنترل جنبش کارگری و اجتماعی هردم اوج گیرنده هستند.

کارزار و درخواست پشتیبانی از کارگران، از جنبش کارگری، از توده های زیر ستم و فرودستان، دفاع از جان رضا شهابی ها و آزادی زندانیان سیاسی و کارگران حق طلب اینک در جهان، پژواک یافته است. سازماندهی شوراها و کمیته‌های همبستگی با جنبش کارگری، کارگران زندانی، و تمامی زندانیان سیاسی، در بیرون از ایران اینک، یک ضرورت حیاتی است. سازماندهی کارزارهای  پشتیبانی در داخل و پیوند شبکه‌های همبستگی در بیرون از ایران و فراخواندن پشتیبانی طبقه کارگر جهانی و افکار عمومی، اهرم فشاری بر حکومت اسلامی و دستگاه سرکوب سرمایه داری است. شرکت در سازماندهی کارزار شبکه ای، جلب پشتیبانی طبقه کارگر و جنبش سوسیالیستی بین المللی،  وظیفه ی مبرم و کارساز تمامی اعضا و یاران حزب کمونیست ایران در تمامی حوزه ها و محیط کار و زندگی ما می باشد.   

 جهان امروز

 

 

 

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

برچسب ها(Tag):

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0