صفحه اصلی | اخبار | برگزاری مراسم روز کومه له در شهر لیدن در هلند

برگزاری مراسم روز کومه له در شهر لیدن در هلند

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
برگزاری مراسم روز کومه له در شهر لیدن در هلند

به گزارش تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران واحد هلند روز شنبه، 10 فوریۀ به مناسبت گرامیداشت ۲۶ بهمن، روز اعلام موجودیت علنی کومه‌له، مراسم با شکوهی در شهر لیدن " هلند" برگزار شد.
این مراسم با شرکت جمع کثیری از آزادیخواهان، فعالین حزب کمونیست ایران، دوستان و مدافعان جنبش انقلابی کردستان و همچنین با حضور نمایندگان احزاب و جریانات سیاسی، از جملە شماری از اعضای حزب همبستگی افغانستان در اروپا، سازمان زنان هشت مارس هلند، میز کتاب آمستردام، فعالین سازمان چریکهای فدایی خلق ایران در هلند و حزب کمونیست ایران (م ل م) برگزار شد. 
مراسم با خوش آمدگویی از سوی مجریان به مهمانان و اعلام فهرست برنامه ها آغاز گردید، و با اجرای سرود انترناسیونال ( سرود همبستگی جهانی کارگران) و اعلام یک دقیقه سکوت برای گرامی داشت یاد رفیق "محمد حسین کریمی" و جانباختگان صفوف کومه‌له و حزب کمونیست ایران و جانباختگان راه آزادی و سوسیالیسم ادامه یافت. سکوت، با دکلمه قطعە شعری انقلابی از سوی مجری برنامە، شکسته شد. پس از آن پیام کمیتە مرکزی کومه لە از سوی "کریم امانی" عضو حزب کمونیست ایران بە همین مناسبت قرائت گردید. اجرا و دکلمه چند قطعه شعر از جانب سرگل بیتوشی و سوما کاویانی، چندین تراکت و متون انقلابی و اعلام فهرست پیام‌ احزاب و سازمانهای سیاسی، بخش دیگری از برنامه های این مراسم بود. گفتنی است این مراسم پس از چندین ساعت در میان شور و شوق و رقص و پایکوبی حاضرین پایان یافت.

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

برچسب ها(Tag):

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0