صفحه اصلی | اخبار | گرامیداشت یاد رفقای گردان شوان و قربانیان بمباران شیمیایی حلبچه در مقر مرکزی کومه له

گرامیداشت یاد رفقای گردان شوان و قربانیان بمباران شیمیایی حلبچه در مقر مرکزی کومه له

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
گرامیداشت یاد رفقای گردان شوان و قربانیان بمباران شیمیایی حلبچه در مقر مرکزی کومه له

سحرگاه روز جمعه 27 اسفند ماه 1395 مراسم صبحگاهی گرامیداشت گردان شوان و قربانیان بمباران شیمایی شهر حلبچه با حضور چندین واحد از پیشمرگان کومه له در مقر مرکزی کومه له در روستای زرگویز بزرگ برگزار گردید.
این مراسم با اعلام لیست برنامه توسط مجری مراسم "فواد زمانی" و با سرود انترناسیونال سرود همبستگی جهانی طبقه کارگر و یک دقیقه سکوت به یاد تمامی جانباختگان راه آزادی و سوسیالیزم به ویژه رفقای گردان شوان کومه له و قربانیان بمباران شیمایی شهر حلبچه آغاز گردید. سکوت با قطعه شعری شکسته شد. در ادامه رفیق "فرشید شکری" عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران به مناسب جانباختن رفقای گردان شوان و بمباران شیمایی شهر حلبچه سخنانی ایراد نمود. ایشان ضمن توضیح رویداد بمباران شیمایی شهر حلبچه، چگونگی جانباختن رفقای گردان شوان به دلیل مسمومیت شدید و مقاومت قهرمانانه آنان در برابر نیروهای عظیم و سرکوبگر رژیم جمهوری اسلامی را تشریح و بر ادامه راه این رفقا تاکید نمود. این مراسم با نواختن قطعه شعری پایان یافت. 
در ادامه، مراسم دیگری به همین مناسبت در سالن اجتماعات مقر مرکزی کومه له برگزاری گردید. در ابتدای مراسم، مجریان برنامه رفقا "کیوان احمدی و دلنیا رحیمی" لیست برنامه را به اطلاع حاضرین رساندند. مراسم با سرود انترناسیونال و یک دقیقه سکوت به یاد جانباختگان گردان شوان و مردم بی دفاع شهر حلبچه که قربانی بمباران شیمایی رژیم فاشیست بعث عراق گردیدند، آغاز شد. سپس سکوت با پخش قطعه شعری شکسته شد. در ادامه رفیق "حسن رحمان پناه" عضو کمیته مرکزی کومه له سخنانی به مناسبت رویداد حلبچه و جانباختن رفقای گردان شوان ایراد نمود. ایشان در سخنان خود به جنگ ارتجاعی و ضد مردمی ایران و عراق که عامل کشتار گسترده و ویرانی وسیع از مردم بی دفاع دو کشور در راه اهداف توسعه طلبانه و ضد مردمی ناسیونالیزم عرب و ایرانی با توجیهات مذهبی شیعه و سنی بود، پرداخت و رویداد حلبچه را در بطن این جنگ ارتجاعی و با حمایت و چشم پوشی قدرتهای امپریالیستی ارزیابی نمود. ایشان در ادامه سخنان خود بر تحکیم و گسترش حزب مسلح و کمونیستی در بطن رویدادهای پر تحول منطقه خاورمیانه به منظور دفاع از دستاوردهای تاکنونی و سازماندهی انقلاب آتی، تاکید نمود و بر لزوم ادامه راه و اهداف کمونیستی رفقای گردان شوان اشاره کرد. در ادامه برنامه، واحدی از جوانان پرشور که دوره سیاسی ـ نظامی خود را در آموزشگاه پیشمرگایتی کومه له با موفقیت به پایان رسانده بودن به مناسبت گرامیداشت رفقای جانباخته گردان شوان، مسلح گردیدند. رفیق "مهدی حسینی" مسئول آموزشگاه سیاسی ـ نظامی کومه له سخنانی به مناسبت پیوستن این واحد به صفوف پیشمرگان کومه له ایراد نمود و بر ادامه کاری و دایر بودن آموزشگاه پیشمرگایتی کومه له و استقبال از جوانانی که خواهان پیوستن به نیروی مسلح کومه له هستند، تاکید کرد. سپس رفقای پیشمرگ جدید اسلحه و کارت پیشمرگایتی خود را از مسئولین آموزشگاه تحویل گرفتند. در ادامه پیام واحد تازه مسلح که به پل رفیق جانباخته "محمود سجادی" نامگذاری شده و در رویداد گردان شوان جانباخته بود، توسط یکی از رفقای تازه مسلح قرائت گردید. در طول برنامه پیام جمعی دیگر از جوانان پرشور که در بخش پذیرش آموزشگاه پیشمرگایتی کومه له به سر می برند و منتظر واردن شدن به دوره سیاسی ـ نظامی جدید هستند، به سمع حاضرین رسید. پایان بخش برنامه پخش سرود انقلابی و خوش آمد گویی به پیشمرگان جدید بود.

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

برچسب ها(Tag):

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0