صفحه اصلی | اطلاعیه | اطلاعیه کمیته مرکزی کومه له در حمایت از اعتصاب عمومی مردم شهر بانه

اطلاعیه کمیته مرکزی کومه له در حمایت از اعتصاب عمومی مردم شهر بانه

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
اطلاعیه کمیته مرکزی کومه له در حمایت از اعتصاب عمومی مردم شهر بانه

روز دوشنبه 13 شهریور ماه دو کولبر زحمتکش به نام های "حیدر فرجی" 21 ساله و "قادر سهرابی" 45 ساله بر اثر تیراندازی مستقیم ماموران مرزی رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی جان خود را از دست دادند.

به دنبال این جنایت آشکار، موجی از تنفر و انزجار، شهر بانه و اطراف آن را فراگرفت. در واکنش به این اعمال ضد انسانی رژیم، امروز سه شنبه 14 شهریور ماه مردم معترض بانه، شهر را به حالت تعطیل در آورده و ضمن اعتصاب عمومی در تجمعات اعتراضی خود از جمله در مقابل فرمانداری این شهر خواستار پایان دادن به کشتار کولبران، محاکمه آمرین و عاملین این جنایت شدند.

این اولین بار نیست که شاهد کشتار روزانه کولبران و مردم زحمتکش نوار مرزی که به دلیل بیکاری و شرایط سخت زندگی به "شغل" سخت و طاقت فرسای کولبری روی آورده اند، هستیم. جنایات کشتار روزانه کولبران ضروری است که پاسخ مناسب و شایسته خود را از جانب مردم کردستان علیه جمهوری اسلامی، که عامل تحمیل چنین شرایط سختی از زندگی بر اکثریت مردم کارگر و زحمتکش است، دریافت نماید. 

پایان دادن به جنایاتی که نیروهای رژیم ، بنا به دستور مقامات بالای جمهوری اسلامی، روزانه در مرزهای کردستان نسبت به زحمتکشان کولبر مرتکب می شوند، جز با حمایت و پشتیبانی عاجل مردم کردستان ممکن نیست. کومه له از اعتراضات جاری مردم بانه پشتیبانی می کند و از همه مردم مبارز و آزادیخواه کردستان می خواهد که به پشتیبانی از مردم بانه و حمایت از زحمتکشان کولبر بر خیزند و جنایات جمهوری اسلامی را در مرزها محکوم کنند. ضروری است که همه نیروهای چپ، تشکل های کارگری و جریانهای سیاسی مخالف رژیم، صدای اعتراض مردم بانه را رساتر نموده و از طرق مختلف جنایات رژیم جمهوری اسلامی را محکوم و رسوا نمایند.

کومه له با خانواده های عزیر دو کولبر جانباخته عمیقا ابراز همدردی می کند و همصدا با آنان و همه مردم مبارز کردستان خواهان پایان دادن به جنایت جمهوری اسلامی علیه کولبران و کاسبکاران زحمتکش مرزی است.

کومه له ـ سازمان کردستان حزب کمونیست ایران
14/6/1396

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

برچسب ها(Tag):

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0