صفحه اصلی | اطلاعیه | اطلاعیه کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران در مورد جانباختن رفیق رحمان نجات

اطلاعیه کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران در مورد جانباختن رفیق رحمان نجات

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
اطلاعیه کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران در مورد جانباختن رفیق رحمان نجات

با کمال تأسف به اطلاع می رساند که ظهر امروز جمعه ۲۳ تیرماه ۱۳۹۶ شمسی برابر با ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۷ میلادی رفیق رحمان نجات عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران و نماینده کومه له در اقلیم کردستان عراق در جریان یک رویداد کاملا تصادفی جان خود را از دست داد.

این رویداد هنگامی بوقوع پیوست که رفیق رحمان در حال تخلیه کیف دستی خود بود که سلاح کمری وی از نوع رولور در آن قرار داشت. در حین این کار ماشه سلاح به یکی از اشیاء داخل کیف گیر می کند، و در نتیجه کشیدن آن شیئ یک تیر شلیک میشود و رفیق رحمان زخمی و بلافاصله به بیمارستان منتقل می گردد. متأسفانه تلاش پزشکان مؤثر واقع نمی شود و بعد از یک ساعت از زمان وقوع حادثه جان خود را از دست می دهد.

رفیق رحمان نجات روز پنجم اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۳ در شهر سقز دیده به جهان گشود. رحمان در سال ۱۳۵۸ و در نوجوانی در شهر سقز با تشکیلات کومه له تماس گرفت و به یکی از فعالین کومه له در میان جوانان و نوجوانان این شهر تبدیل شد. پس از یک دوره فعالیت در تشکیلات مخفی، در سال ۱۳۶۲ به صفوف نیروی پیشمرگ کومه له پیوست. وی به دلیل شور انقلابی و توانائی و کاردانی، بسیار زود به چهره شاخصی در صفوف کومه له تبدیل شد.  با تشکیل حزب کمونیست ایران به عضویت حزب در آمد و  فعالیت خود را در بخشهای مختلف تشکیلات کومه له در ناحیه سقز ادامه داد.

عضویت در دوره های مختلف کمیته مرکزی کومه له و کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران و همچنین عضویت در کمیته تشکیلات خارج از کشور حزب از جمله عرصه های فعالیت رفیق رحمان نجات بود. بدون شک از دست دادن رفیق رحمان خسارت بزرگی است  برای حزب ما و برای کومه له تشکیلات کردستان حزب که رفیق رحمان از فعالین آن بود.

رفیق رحمان که از چهره های شناخته شده صفوف کومه له و حزب کمونیست ایران بود  زندگی اش را وقف مبارزه در راه رهائی کارگران و مردم زحمتکش کرد. کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران جانباختن رفیق رحمان نجات را به فرزند وی آرام و همسر و همرزمش مینو، به همه اعضاء خانواده وی و همه صفوف حزب کمونیست ایران و کومه له صمیمانه تسلیت میگوید.

 

کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران

۲۳ تیرماه ۱۳۹۶

 

۱۴ ژوئیه ۲۰۱۷

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

برچسب ها(Tag):

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

1.00