صفحه اصلی | اطلاعیه | اطلاعیه تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران- آلمان در رابطه با فوت رفیق صادق ریسمانچی

اطلاعیه تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران- آلمان در رابطه با فوت رفیق صادق ریسمانچی

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
اطلاعیه تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران- آلمان در رابطه با فوت رفیق صادق ریسمانچی

بابا صادق از میان ما رفت 

روز چهارشنبه دوم ماه می  قلب رفیق صادق ریسمانچی پس از ماهها مبارزه با بیماری سرطان از تپش باز ایستاد و انسانهای بیشماری که او را از دور و نزدیک میشناختند در غم و اندوه فرو برد.
 او پس از روی کار آمدن جمهوری اسلامی تلاش پیگیری را در افشا ماهیت حاکمان جهل و سرمایه سازمان داد. او جزو اولین کسانی بود که در آلمان دفاع از مارکسیسم انقلابی را ناظر بر فعالیتهای خود نمود و به جرگه فعالین اتحاد مبارزان کمونیست پیوست و پس از تشکیل حزب کمونیست ایران از فعالین این حزب بود.
 یاران صادق او را بابا صادق خطاب میکردند. این نه بخاطر تفاوت فاحش سنی او با دیگر فعالان همراه او بلکه بخاطر تجربه غنی او در فعالیتهای سیاسی و اجتماعی او بود. زمانیکه صادق در دانشگاه برلین عضو شورای دانشجویی این دانشگاه بود امکانات این دانشگاه را با آزادمنشی غیر قابل تصوری صرفنظر از تفاوتهای سیاسی در اختیار همه فعالین سیاسی از ملیتهای مختلف قرار میداد.
 او مبتکر کمپین دفاع از گرایش سو سیالیستی جنبش کردستان در آلمان بود و در اثرفعالیتهای شبانه روزی او تحت نام ،، کمیته کردستان ،، بود که جنبش انقلابی کردستان در مدتی کوتاه در سطح وسیعی در آلمان شناخته شد و کمکهای فراوانی را برای یاری رساندن به این جنبش فراهم آورد. بی شک میتوان گفت فعالیتهای ،، کمیته های کردستان ،، بدون تلاشهای شبانه روزی بابا صادق در رابطه با کمک و شناساندن این جنبش به افکار عمومی غیر ممکن بود.
 بابا صادق از جنس دیگری بود. خلاف جریان حرکت میکرد و از ایزوله شدن ابا نداشت. او مجموعه‌ای از جسارت , ابتکار و خلاقیت با چاشنی غلیظ مدرنیسم و مخالف سرسخت خرافات و جهل و عقب‌ماندگی بود. با صبر و حوصله از برابری زن و مرد حتی زمانیکه این امر در چپ آنزمانی طرفدار نداشت , دفاع میکرد. باور او به آزادی بی قید و شرط سیاسی , احترام به شان و منزلت انسان‌ها خارج از تعلقات ملی و … از صادق انسان محبوب و دوست ‌داشتنی ساخته بود.
هر که در کنار صادق بود در خلوت خود یاد آموخته های خود را از صادق دارد.  در خلوت خود یاد روزهایی می‌افتد که مستأصل مانده بود و صادق با آغوش باز او را یاری کرده بود. این شامل ما هم زبانان او نبود. او برای همه چیز راه جدیدی می اندیشید. به سکون بسنده نمیکرد و همیشه درجستجوی راهی جدید بود.
 او سالها دربخش فنی و تکنیکی شرکتهای مختلف در آلمان مشغول کار بود . در سالهای اخیر و قبل از بازنشستگی , سالها بعنوان نماینده شورای کارکنان در شورای مدیریت نظارتی بورس فرانکفورت مشغول کار بود. صادق را همه کارکنان بعنوان انسانی اجتماعی و منتقد و حق طلب میشناختند که در جلسات مجمع عمومی , بلندگوی خواستهای کارکنان بود.
 فقدان بابا صادق را به فرزندش کامی , همسرش گابی , دوستان , رفقای نزدیک و یاران او صمیمانه تسلیت میگوییم.
یادش گرامی باد !
تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران – آلمان  10.05.2017

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

برچسب ها(Tag):

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

1.00