صفحه اصلی | اطلاعیه | اطلاعیه دبیرخانه کمیته مرکزی کومه له در مورد انفجار تروریستی در مقر حزب دمکرات کردستان

اطلاعیه دبیرخانه کمیته مرکزی کومه له در مورد انفجار تروریستی در مقر حزب دمکرات کردستان

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
اطلاعیه دبیرخانه کمیته مرکزی کومه له در مورد انفجار تروریستی در مقر حزب دمکرات کردستان

طبق گزارش های رسیده در ساعت 9 و 50 دقیقه بعد از ظهر سه شنبه 20 ماه دسامبر و بعد از پایان مراسم گرامیداشت سالروز تولد دکتر قاسملو و در حالی که شرکت کنندگان محل برگزاری مراسم را ترک می کردند دو انفجار در نزدیکی محل در ورودی مقر حزب دمکرات روی داده اند. متأسفانه در اثر این انفجارها 5 تن از کادرها و پیشمرگان حزب دمکرات به نام های علی قویتاسی، وهاب میرخضری، سالار باقری، ارسلان عباس نیا، ناصر کریمی و یک نفر از نیروهای آسایش شهر کوی سنجق در کردستان عراق به نام عدنان عبدالله جان خود را از دست می دهند و چهارنفر دیگر زخمی می شوند.
این عملیات تروریستی در حالی انجام گرفته است که سران و فرماندهان سپاه پاسداران رژیم جمهوری اسلامی در ماه های اخیر بارها احزاب و نیروهای سیاسی کردستان ایران را به انجام عملیات نظامی علیه آنان تهدید کرده اند. با توجه به این تهدیدات و نظر به کارنامه و سابقه رژیم جمهوری اسلامی در انجام عملیات های تروریستی علیه نیروهای اپوزیسیون ومخالفین سیاسی در خارج کشور و با توجه به حضور گسترده عوامل رژیم جمهوری اسلامی در کردستان عراق تردیدی نیست که رژیم جمهوری اسلامی عامل انجام این عملیات تروریستی است. کومه له ضمن محکوم کردن این عملیات جنایتکارانه، خواهان اعلام موضع صریح حکومت اقلیم کردستان در قبال این اقدام تروریستی است.
کومه له همچنین به خانواده و بستگان پیشمرگانی که در جریان این حمله تروریستی جان خود را از دست داده اند و به حزب دمکرات کردستان تسلیت می گوید و خواهان بهبودی هر چه زودتر زخمی های این واقعه تروریستی می باشد.
دبیرخانه کمیته مرکزی کومه له ( سازمان کردستان حزب کمونیست ایران)
1 دی ماه 1395
21 دسامبر 2016

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

برچسب ها(Tag):

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0