صفحه اصلی | اطلاعیه | دستگیری رهبران حزب دموکراتیک خلق های ترکیه را محکوم می کنیم

دستگیری رهبران حزب دموکراتیک خلق های ترکیه را محکوم می کنیم

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
دستگیری رهبران حزب دموکراتیک خلق های ترکیه را محکوم می کنیم

طبق اخبار منتشر شده نیروهای امنیتی ترکیه در یک یورش شبانه ڤیگن یوکسکداغ و صلاح الدین دمیرتاش، رهبران حزب دموکراتیک خلق ها را همراه با ٩  نماینده دیگر این حزب در پارلمان ترکیه دستگیر کردەاند.

دستگیری رهبران حزب دموکراتیک خلق ها در ادامه سیاست سرکوبگرانه دولت فاشیست ترکیه انجام می گیرد که علاوە بر مخالفین سیاسی، فعالین مدنی، روزنامەنگاران و آکادمیسین ها را نیز شامل شده است. فقط در چند ماه اخیر صدها هزار نفر از مخالفین دولت و فعالین اجتماعی راهی زندانها شدەاند، از کار اخراج شدەاند و نیروهای امنیتی دولت اردوغان بیشترین خشونت را علیه آزادیخوان، نیرویهای چپ و کارگری اعمال کردەاند.

لشکرکشی به کردستان و به ویرانه کشاندن شهرها و روستاهای این منطقه در ادامه همین سیاست سرکوبگرانه دولت فاشیست ترکیه انجام می گیرد. این لشکرکشی و جنایت با مقاومت قهرمانانه مردم کردستان و پشتیبانی بین المللی نیروهای چپ و آزادیخواه از این مقاومت مواجه بودە است. اعمال سیاستهای سرکوبگرانە دولت فاشیست ترکیه در واقع نتیجه شکست سیاست های این دولت در عرصه داخلی و خارجی است. همین امر دولت “آک پارتی” را از جنبشهای رادیکال و آزادیخواه به هراس در آورده است که برای بقای خود راه دیگری بجز سرکوب و زندان پیشاروی خود نمی بیند. واقعیت این است که بحرانی که اکنون دامنگیر دولت فاشیست ترکیه شده است با موج دستگیری مخالفان سیاسی، روزنامەنگاران، فعالین چپ و کارگری و سرکوب جنبش های تودەای حل نخواهد شد.

ما ضمن محکوم کردن دستگیری صلاح الدین دمیرتاش، ڤیگن یوکسکداغ و همراهانشان، مردم آزادیخواه، نیروهای چپ و کارگری را فرا می خوانیم تا به موج اعتراض علیه دولت فاشیست ترکیه بپیوندند. نباید گذاشت این دولت جنایتکار نیروهای رادیکال و انقلابی را بدون هزینه سرکوب کند و فعالین آنها را از صحنه مبارزات مردم برای بهبود زندگی و کسب آزادی های سیاسی و اجتماعی حذف نماید.

 

 

کمیته خارج از کشور حزب کمونیست ایران

٤ نوامبر ٢٠١٦

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

برچسب ها(Tag):

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0