صفحه اصلی | اطلاعیه | اطلاعیه کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران به مناسبت 10 اکتبر روز جهانی مبارزه برای لغو مجازات اعدام (2016)

اطلاعیه کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران به مناسبت 10 اکتبر روز جهانی مبارزه برای لغو مجازات اعدام (2016)

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
اطلاعیه کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران به مناسبت 10 اکتبر روز جهانی مبارزه برای لغو مجازات اعدام (2016)

در حالی که در نتیجه مبارزات ترقی خواهانه و پیشرو در اکثریت کشورهای جهان مجازات اعدام بر چیده شده است و در بیش از 50 کشور جهان اجرای مجازات اعدام به حال تعلیق درآمده است، اما رژیم جمهوری اسلامی همچنان در صدر حکومت هایی قرار دارد که مجازات اعدام را به اجرا می گذارد. سازمان عفو بین الملل اعلام کرده است که    به استثنای کشور چین 89 درصد اعدام‌ها در سال 2015 در ایران، عربستان و پاکستان انجام شده است. این سازمان اعلام کرده که در سال 2015   جمهوری اسلامی 977 نفر را اعدام کرده که تعدادی از اعدام شدگان کسانی بودند که به هنگام ارتکاب جرم کمتر از 18 سال سن داشته اند. رژیم جمهوری اسلامی برخی از اعدام ها را در ملاءعام و در برابر دیدگان تماشاگران انجام می دهد. رژیم جمهوری اسلامی مانند داعش با اعدام زندانیان در ملاء عام و تهیه و انتشار تصاویر ویدئویی و خبری از آن، آشکارا از حربه اعدام به عنوان وسیله ای برای تبلیغ و ترویج خشونت و بی رحمی در جامعه و ایجاد رعب و وحشت در میان مردم استفاده می کند. هدف اصلی رژیم اسلامی از گردآوردن مردم برای دیدن این نمایش های وحشت، ترساندن آنهاست. داعشیان جمهوری اسلامی با سوء استفاده از ناآگاهی مردمی که هنوز پی نبرده اند که ریشه اصلی همه بزهکاری ها و جنایت ها در ذات نظام سرمایه داری و حاکمیت رژیمی است که با این اعدام ها جنایت و خشونت را در جامعه رواج می دهد، آنان را به دام این نمایش های وحشت می کشاند.

سران رژیم جمهوری اسلامی در طی 37 سال گذشته در کنار بساط زندان، شکنجه و دیگر اشکال سرکوب، مجازات اعدام را بطور سیستماتیک و سازمانیافته علیه مخالفین سیاسی، اعمال کرده اند. این رژیم در همانحال برای به انحراف کشاندن افکار عمومی از توجه به ریشه های مصائب اجتماعی، مجازات اعدام را به عنوان راه مقابله با این نابسامانی ها ی اجتماعی علیه قربانیان همین نظام ظالمانه  سرمایه داری بکار گرفته است.

رژیم جمهوری اسلامی تاکنون هزاران نفر را به جرم قاچاق و معامله مواد مخدر اعدام کرده و بدون وقفه این روند را ادامه داده است. این در حالی است که سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات عاملان اصلی خرید و فروش و جابجایی مواد مخدر در مقیاس کلان هستند. این رژیم هم اکنون علاوه بر زندانیان سیاسی و عقیدتی ده ها هزار نفر را به جرم قتل و بزهکاری در زندان ها نگه داشته است. صدها نفر از این زندانیان به مرگ محکوم شده و در سلول های مرگ در انتظار اجرای حکم اعدام بسر می برند. هر چند که رژیم اسلامی اعدام این زندانیان را با توجیه فریبکارانه ارتقا امنیت اجتماعی و اجرای عدالت انجام می دهد، اما اعدام این زندانیان از جانب رژیم، سیاستی آگاهانه است که برای ایجاد رعب و وحشت در جامعه و زهر چشم گرفتن از انسانهای مبارز و فعالین سیاسی برنامه ریزی می شود. حربه اعدام را باید از دست این رژیم بیرون آورد. این رژیم کشتار هزاران زندانی سیاسی در دهه شصت، ترور مخالفین سیاسی، قتل های زنجیره ای، شکنجه و کشتار زندانیان در کهریزک، اسید پاشی زنجیره ای به روی زنان، را در پرونده دارد. این رژیم به جرم همین جنایاتی که علیه مردم ایران انجام داده باید به زیر کشیده شود. این رژیم را فقط با دامن زدن مبارزات کارگری و توده ای می توان از اعمال این جنایات سازمانیافته به عقب راند و به سراشیب سقوط سوق داد.

 10 اکتبر، روز جهانی مبارزه برای لغو مجازات اعدام، فرصت دیگری است تا هر چه بیشتر رژیم جمهوری اسلامی ایران را به خاطر اجرای روز افزون مجازات اعدام و جنایاتی که علیه بشریت انجام داده در افکار عمومی جهان افشا و رسوا کرد.

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی
زنده باد آزادی، برابری، حکومت کارگری

کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران

16 مهر 1395
 7 اکتبر 2016

 

 

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

برچسب ها(Tag):

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0