صفحه اصلی | اطلاعیه | خطر دیپورت به ایران جان دو پیشمرگ کومه له را تهدید می کند

خطر دیپورت به ایران جان دو پیشمرگ کومه له را تهدید می کند

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
خطر دیپورت به ایران جان دو پیشمرگ کومه له را تهدید می کند

به اطلاع عموم می رسانیم که، خطر دیپورت از رومانی به ایران جان بختیار ابراهیم زاده و ناهید فرامرزی از پیشمرگان کومه له را تهدید می کند. 

این دو رفیق که پارسال به قصد سفر عازم شمال اروپا بودند، در رومانی دستگیر و زندانی شدند. آنها پس از گذراندن دوره ای زندان توام با آزارهای جسمی و روحی و انگشت نگاری از آزاد و رومانی را به قصد پناهنده شدن در نروژ ترک کرده و از این کشور تقاضای پناهندگی کردند. پس تقاضای پناهندگی و ماهها زندگی در این کشور، اداره مهاجرت نروژ ضمن رد تقاضای پناهندگی شان، روز چهارشنبه 27 ژوئیه آنها را به رومانی دیپورت کرد. 

در حال حاضر بختیار در زندان و ناهید تحت نظر پلیس قرار دارد. طبق آخرین اطلاعات به بخیتار گفته شده که کسانی از سفارتخانه ایران به قصد فراهم کردن زمینه های دیپورت آنها به ایران به زندان خواهند آمد.

کمیته خارج از کشور حزب کمونیست ایران از کلیه انسانهای شریف و آزاده میخواهد بهر طریق ممکن، تماس با کمیساریای عالی پناهندگی، سفارتخانه رومانی در کشورهای اروپائی، کمیسیون پناهنده پذیری اتحادیه اروپا، عفو بین الملل و نهادهای مدافع حقوق پناهندگان برای جلوگیری از دیپورت این انسانهای مبارز که سالهای سال از زندگی خود را در صفوف پیشمرگان کومه له مبارزه کرده اند، دست به اقدام بزند. 

کمیته خارج از کشور حزب کمونیست ایران
3 آگوستی 2016 میلادی
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

برچسب ها(Tag):

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0