صفحه اصلی | دیدگاهها | پیام کارگران و مردم آزادیخواه شهر سنندج به مناسبت آغاز سال نو

پیام کارگران و مردم آزادیخواه شهر سنندج به مناسبت آغاز سال نو

اندازه حروف Decrease font Enlarge font

زحمتکشان و مردم شریف ایران

همگام و هم­ دوش باهم به استقبال نوروز و سال تازه می­ رویم. همچنان­که بهار نماد سرزندگی، زایش و حرکت دوباره­ ی طبیعت و رویش مجدد جوانه­ های امید در دل­ هاست، در همان حال فرا رسیدن بهار نشانه­ ایی از عجز و استیصال سرما و محکومیت یخبندان کاخ ستم به ذوب شدن است. فصل بهار نماد دل­ ها و اندیشه­ های دگرگون­ خواه و آزادیست که بر این باورند تحقق جهانی دیگر که شایسته­ ی انسان باشد ممکن است.

   جهانی که در آن ستمی وجود ندارد و استثمار انسان به دست انسان پایان می­ یابد، دنیایی که در آن آزادی و رفاه همگانی جای اسارت و بی­ عدالتی و محرومیت را می­گیرد، و فرصت­ های یکسان برای رشد و شکوفایی خلاقیت­ ها فراهم می­شود؛ دنیایی عاری از جنگ و جنایت و سودپرستی سرمایه، دنیایی سرشار از صلح و برابری و آزادی. این­ چنین جهانی را باید ساخت، و ساختن چنین جهانی در گرو اتحاد و هم دلی انسان­ های آزادیخواه و پیشرو در جهان است. انسان هایی که دل در گرو مبارزه برای رهایی انسان از سیستم ظالمانه­ ی سرمایه­داری بسته­اند؛ سیستمی که روزانه با قتل و کشتار انسان­ ها از هیچ جنایتی در جهت به ­دست آوردن سود و منفعت حقیرانه­ ی خود فروگذاری نمی­کند.

کارگران، زحمتکشان و مردم آزادیخواه!

  درحالی نوروز و سال تازه را جشن می­گیریم که عفرین در ادامه ­ی روند سیاست­ های ضد انسانی و قدرت­ طلبانه ­ی سیستم سرمایه داری آماج وحشیانه­ ترین حملات فاشیسم دولتی ترکیه قرار گرفته است. فاشیسمی که یکی از حلقه­ های همین نظام گندیده­ ی سرمایه داریست، نظامی که تاب تحمل سیستمی مردمی و دموکراتیک را ندارد، و با حمله ­ی سبعانه و وحشیانه­ ی خود هزاران زن و مرد و کودک را به کام مرگ فرستاده است.

   مردمی که امروز در عفرین به دفاع از دست­ آوردهای خود می ­پردازند به نماد مقاومت و پایداری و امید برای رهایی و شکست فاشیسم تبدیل شده­ اند. مردمی که با اتحاد و هم­ دلی سعی در دفاع از تجربه و آزمونی دموکراتیک را دارند.

مردم مبارز و آزادیخواه!

  بدون شک مبارزه­ ی پیگیر و مستمر توده­ ایی و در رأس آن کارگران می­تواند جهان امروز را از بربریتی که نظام سرمایه­داری بانی و مسبب آن است رها سازد. تجربه­ ی تاریخی این را به ما می­گوید که هر وقت ستم­ دیدگان و محرومان هم­ دل و هم­ صدا بر علیه­ ی وضع موجود به­ پا خواسته­ اند هیچ نیرویی نخواهد توانست عزم و اراده­ ی آنها را در هم بشکند.

 اگر طبیعت در دل سخره ­های سخت و سرد و یخ­ زده­ ی زمین، دوباره زنده شدن را جوانه می­زند، امید به پی­ افکندن و برپایی جهانی عاری از استثمار و ستم، جهانی شایسته­ ی انسان امروز مدت­ هاست که در دل بربریت نظام سرمایه­ داری جوانه زده است، و هر روز انسان­ هایی به اردوی سازندگان پیگیر جهانی بهتر می­ پیوندند. آری ساختن جهانی دیگر ممکن است.

با امید به اینکه نوروز و شروع فصل بهار سرآغاز جدیدی برای تحقق آرزو­های انسانی، و سالی پر از شادی و خوشی برای کارگران و زحمتکشان و همه انسان­های آزادیخواه باشد امسال را آغاز میکنیم.

بهاران خجسته باد- نوروز 1397 سنندج

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

برچسب ها(Tag):

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0